Havalı Dolum Makinaları


ProjecPlus Havalı Dolum Makinası, uzman teknik kadromuzun yoğun çalışmaları sonucunda geliştirilmiş, düşük, orta ve yüksek yoğunlukta birçok toz ve granül ürünün ventilli torbalara doldurulmasında kullanılmaktadır.

Paketleme blower yada basınçlı hava ile ürün kayganlaştırılarak akması sağlanır aynı zamanda  üst kısmından düşük basınçta hava verilerek torbaya dolması sağlanır, ayrıca haznenin içine ürün akışkanlığını daha da artırmak amacıyla karıştırıcılar yerleştirilmiştir, bu sistem sayesinde hazne içerisinde köprülüme, ve  sıkışma oluşmaz.

Elektronik Loadcelli tartım sistemiyle Avrupa normlarına uygun  hassasiyette dolum yapmaktadır.

Makinemizin otomasyonunda PLC ve  tartım kontrol modülü kullanılmaktadır.

Touch Panel sayesine makinenin ayarlanması ve kullanılması çok kolay hale gelmektedir,  bu özelik sayesine zaman kayıpları ortadan kalkmakta üretimde verimlilik artmaktadır.

Ventilli torba dolum makinelerimizde dolum kontrolu için esnek bağlantılar kullanılmamakta olup; dolum işleminde hassasiyet oransal kontrollü vanalarla yapılmaktadır; buda çok daha yüksek hassasiyette (50-100 gr) paketleme işlemi yapmanıza olanak sağlayıp; kantar lastiği yada esnek bağlantı aşınma ve bundan dolayı oluşacak gereksiz işçilik, gereksiz zaman kaybı  ve gereksiz maliyetleri ortadan kaldırmaktadır. Ventilli torba dolum makinamızla  yüksek kapasitelerde yüksek hasassiyetle ve çok düşük bakım maliyetlerle dolum ve paketleme  avantajları için lütfen iletişime geçiniz.

Dolum makinemizde  2 adet sistem filtresinin, emişlerini bağlayabileceğiniz toz emiş manifoldu yer almaktadır, toz emiş manifoldların özel dizaynı sayesinde ortam tozu minimum seviyeye düşecektir.