Türbinli Dolum Makinaları


ProjecPlus Türbünlü Dolum Makinası, uzman teknik kadromuzun yoğun çalışmaları sonucunda geliştirilmiş, orta ve yüksek yoğunlukta birçok toz ürünün ventilli torbalara doldurulmasında kullanılmaktadır.

Çalışma sistemi, makine haznesindeki karışım, 5 kanatlı türbin tahrikiyle ve hazne içine verilen havanın paketlenecek karışımı hazne içerisinde kaynatmasıyla ürün ventilli torbaya doldurulur, türbin tırnakları Hardox malzemeden yapılmıştır. Ayrıca hazne içerisine verilen havanın kontrolünü sağlayan bir adet hız ayar valfi bulunmaktadır.

Paketleme makinemizin otomasyon sisteminde PLC ve  tartım kontrol modülü kullanılmaktadır.

Otomatik torba düşürme sehpası yükseklik ayarlı olduğu için 10-50 kg aralığındaki dolumlar da avantaj sağlamaktadır.

Dolum makinemizde  2 adet sistem filtresinin, emişlerini bağlayabileceğiniz toz emiş manifoldu yer almaktadır, toz emiş manifoldların özel dizaynı sayesinde ortam tozu minimum seviyeye düşecektir.

Ventilli torba dolum makinelerimizde dolum kontrolu için esnek bağlantılar kullanılmamakta olup; dolum işleminde hassasiyet oransal kontrollü vanalarla yapılmaktadır. Buda çok daha yüksek hassasiyette (50-100 gr) paketleme işlemi yapmanıza olanak sağlar; kantar lastiği yada esnek bağlantı aşınma ve bundan dolayı oluşacak gereksiz işçilik, gereksiz zaman kaybı ve gereksiz maliyetleri ortadan kaldırmaktadır.